Česky

Česky

English

menu
zavřít

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta (EVVO)

Akce pro veřejnost

Magistrát města Zlína, odbor životního prostředí se aktivně podílí na environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě. Během roku pořádá několik akcí zaměřených na tyto cíle.

V rámci oslav Dne Země jsou pořádány dvě akce. Při první mají návštěvníci možnost absolvovat vycházku „Krajinou pasek“ po Pasekářské stezce s odborným výkladem  o krajinném rázu zdejšího přírodního parku a jeho přírodě. Druhá pak nese název „Vítání ptačího zpěvu“ a uskutečňuje se v ovocném sadu Pod Babou a jeho okolí. Jejím cílem je poznávání a pozorování běžných druhů ptáků žijících v našem městě včetně povídání o zajímavostech z jejich života.

Další hojně navštěvovanou akcí je „Den stromů na hradě Lukov“, kterou spolupořádáme se Spolkem přátel hradu Lukova a dalšími organizacemi na začátku června. Součástí akce je  netopýří a ptačí poradna, ukázka sov a dravců, zážitkové stromolezení, tvořivé dílničky pro malé i větší děti, poznávání druhů, přírodovědné rébusy a hry, vyřezávání ze dřeva a další.

V červenci pořádáme oblíbenou komentovanou exkurzi pro veřejnost s názvem „Večerní vycházka za zvířecími obyvateli Zlína“, při které jsou účastníci kromě jiného seznámeni s moderními metodami používanými při výzkumu a praktické ochraně netopýrů.

Poslední tradiční akcí k příležitosti oslavy Dne stromů jsou „Stromové slavnosti“. Bohatý program u zlínského zámku v sadu Svobody obsahuje zážitkové lezení po stromech, ukázku dravců či hendikepovaných netopýrů, besedu s myslivci, ukázku košíkářského či řezbářského řemesla a mnoho jiných zajímavostí.

Dokumenty ke stažení ze složky Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta ve Zlíně

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta ve Zlíně.ppt

2.46MB

QR kódZobrazit dokumentUložit dokument

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru