Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jak využít potenciál značky Zlín naplno

Proč si vybrat Zlín

Proč ve Zlíně žijeme, proč byste se zde mohli přestěhovat, proč tady podnikat či investovat, proč do Zlína vyrazit na výlet?

Zlín je výjimečné místo s unikátní historií, přítomností a plány do budoucna. Klíčové hodnoty - invenčnost, podnikavost a rodina, vycházejí z kořenů města, projevují se v současnosti a inspirují budoucnost. Jinými slovy v rámci prezentace města, mluvíme o všem, co dělá město městem, ale vždy se na to díváme skrze jednu nebo i více našich klíčových hodnot.

Např. Zlín má propracovaný vzdělávací systém a bohatou nabídku mimoškolních aktivit, protože věří, že rodina je důležitou součástí zlínské DNA. Ale nejen to. Vysoce vzdělaná pracovní síla, která je navíc schopná dívat se na věci nově (díky vzdělávání v kreativní myšlení), kultivuje invenčnost a potažmo i podnikavost.

Jak mluvit ke zlíňákům

Každý, kdo žije na určitém místě, dříve nebo později dospěje do bodu, kdy začne trpět “lokální krátkozrakostí”. Což znamená, že si začíná všímat spíše negativ a pozitiva přehlíží. Připomínejme, informujme a srovnávejme. Ukažme, že díky našim společným klíčovým hodnotám jsme na dobré cestě k ještě lepšímu životu.

1. Vzbuzujme pocit hrdosti na své město.
Zlín je postaven na myšlence, že práce a život mohou být v souladu. Díky tomu má co nabídnout. Měly by být podporovány a komunikovány především ty aktivity, které vedou k vizi Zlína jako hlavního města konceptu vyváženosti práce a rodinného života.

2. “Aktualizujme” základní zlínské hodnoty - kromě skvělých podmínek pro život je tu spousta možností se uplatnit. Protože ke Zlínu neodmyslitelně patří heslo “kdo chce, může”. A dále pak invenční a kreativní způsob, jak dělat věci. Jak tyto hodnoty “aktualizovat”? Sdílením příkladů a příběhů. Nejen z minulosti, ale především ze současnosti.

Jak mluvit k potenciálním zlíňákům

Proč by se měl někdo odstěhovat do Zlína? Těch důvodů může být mnoho, ale dívejme se na ně vždy skrze invenčnost, podnikavost a rodinu. Ukažme světu, že Zlín je místo, kde se dá Tvořit, podnikat a žít jako nikde jinde. Vypíchněte výhody, srovnávejte.

1. Neustále hledejme potencionální nové nebo staronové Zlíňáky.
Současní zlínští studenti, absolventi zlínských škol nebo lidé s kořeny ve Zlíně, kteří šli do světa na zkušenou. Lidé hledající uplatnění v oborech, ve kterých je Zlín silný. Nebo lidé, kteří založili rodinu a hledají klidnější místo k životu. A mohou to být i turisté nebo business turisté, jenž přijedou na prodloužený víkend nebo odborný kongres a město si je svou jedinečností podmaní.

2. Ukažme, co přináší online práce. V online propojeném světě adresa zaměstnavatele se nutně nemusí shodovat s domácí adresou zaměstnance. Ukažme, jak skvěle je Zlín připraven na toto nové paradigma. Skvělý offine život a výborné zázemí pro profese, které mohou být většinově řešeny online. Hledejme a publikujeme příběhy a příklady dobré praxe.

Jak mluvit k podnikatelům?

Příklady táhnout. Pojďme ukázat, jak inspirativní je zlínské prostředí pro podnikatele a investory.

Pojďme z každého podnikatele udělat ambasadora značky Zlín. Co udělat proto, aby každý businessman hrdě prodával, že je ze Zlína?

1. Mluvme o tom, co město pro podnikatele dělá.

2. Stávající podnikatelé jako komunikační médium. Není nic logičtějšího než udělat ze zlínského byznysu šiřitele dobrého jména místa a z firem udělat ambasadory značky Zlín. Pojďme je přesvědčovat o tom, aby v rámci vlastní komunikace akcentovaly fakt, že jsou ze Zlína - Made/Invented in Zlin.

Jak mluvit k potenciálním investorům?

Mluvme o tom, jak je město připraveno/jak se připravuje na nové investory, např. formou ročenky zaměřené na podnikání. Proč investovat ve Zlíně? Byznysmen si na takovou otázku musí jednoznačně odpovědět - protože se to vyplatí. A to nejen z pohledu kupeckých počtů, ale i z pohledu širšího business kontextu, jako jsou podmínky a pobídky, podnikatelské klima, infrastruktura, dopravní dostupnost apod.

Ale rozhodujícím faktorem současnosti a budoucnosti je a bude lidský kapitál. Tedy otázka spíše zní - je Zlín připraven mi nabídnout dostatek správně kvalifikovaného lidského kapitálu a je připraven přilákat ty správné nově příchozí a vytvořit pro ně a jejich rodiny ve Zlíně nový domov?

Jak mluvit k turistům?

Zlín je výjimečné místo. Jak ho prodat českým a zahraničním turistům skrze tři klíčové zlínské hodnoty, tedy invenčnost, podnikavost a rodinu? Připravme turistům jedinečný nebarokní zážitek. Zkrátka nehledejte tady „stověžatou Prahu“ a hlubokou historii, hledejte tady něco jiného – město, které je poskládáno jako kdyby z kostiček stavebnice, jež mají základ ve funkcionalistickém pojetí architektury, myšlení, pohledu na svět. Z pohledu turisty by Zlín měl být o zcela jiném zážitku. A to i přesto, že z pohledu turistické infrastruktury se od podobných městských destinací neliší. To, čím je Zlín výjimečný, je jedinečný urbanistický celek, který na fyzické úrovni dokazuje, co tvrdí na té myšlenkové: propojení práce a života v jeden organicky fungující celek. Továrna, bydlení a parky v jedinečném modernistickém podání jsou světový unikát, na kterém turismus města musí stavět. Příslib výjimečného nebarokního zážitku je v českých zemích, které jsou téměř celé umělou barokní krajinou, zatím nevyužitý potenciál.

 

Město by mělo významně podporovat právě tyto aktivity, které jdou právě tímto směrem, protože přesně takové aktivity aktualizují 3 klíčové hodnoty - invenčnost, podnikavost, rodina.

KONGRESOVÁ TURISTIKA JAKO PŘÍLEŽITOST
Další důležitou oblastí turistického ruchu, která má ve Zlíně dlouhou tradici, je kongresový turismus. Příkladem může být společenský dům, jež vznikl z potřeby ubytovat byznys návštěvníky Zlína, kteří často přijeli jen proto, aby si mohli projít komentovanou prohlídku továrny

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru