Česky

Česky

English

menu
zavřít

80 let Baťova kanálu. Den otevřených dveří v archivu na Klečůvce

5. 6. 2018

Aktuality

51

Zlín - Baťův kanál, který dnes představuje atraktivní turistický cíl, slaví v letošním roce významné výročí. Státní okresní archiv Zlín se sídlem na Klečůvce ukrývá...

Vlečný člun na plavebním kanále tažený traktorem. Foto Státní okresní archiv Zlín

Zlín - Baťův kanál, který dnes představuje atraktivní turistický cíl, slaví v letošním roce významné výročí. Státní okresní archiv Zlín se sídlem na Klečůvce ukrývá ve svých depozitářích archiválie dokumentující výstavbu kanálu a jeho využívání.

„V rámci dne otevřených dveří vám představíme výběr z plánů, fotografií a dalších archiválií vztahujících se k Baťovu kanálu, ale dozvíte se také o nerealizovaných plánech a vizích. Například zjistíte, proč je mezi Lípou a Slušovicemi autobusová zastávka „Přehrada“, ačkoliv tam žádné vodní dílo není,“ zvou organizátoři akce.

Archiv na Klečůvce otevře své brány v sobotu 9. června od 10:00 do 16:00, kdy bude přístupná prohlídková trasa archivem s ukázkami vybraných dokumentů a zasvěceným výkladem archivářů, který doplní drobné soutěžní úkoly pro děti i dospělé.

Stejně jako v předchozích letech se zároveň koná Den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice v areálu vozovny na ulici Podvesná XVII (od 9:00 do 16:00). Od vozovny DSZO bude na Klečůvku pravidelně vyjíždět autobus, který navíc zastaví také u požární stanice Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, která bude rovněž přístupná veřejnosti.

Osmdesátileté jubileum Baťova kanálu si v letošním roce připomenou sérií mimořádných akcí také okresní archivy v Uherském Hradišti a Hodoníně. Hodonínský archiv uspořádá ve středu 13. června veřejnou přednášku ředitele Státního okresního archivu Zlín Davida Valůška o firmě Baťa a okolnostech výstavby Baťova kanálu. Stejná přednáška zazní i ve Státním okresním archivu Uherské Hradiště v pátek 15. června. Ovšem hlavní program propukne v Uherském Hradišti až v sobotu 16. června, kdy okresní archiv ve spolupráci s Povodím Moravy připravuje zábavný program pro celou rodinu včetně výstavy fotografií a dokumentů k historii Baťova kanálu.

TZ CCRVM

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru