Česky

Česky

English

menu
zavřít

Baťův Památník zazáří trikolórou na 17. listopad

15. 11. 2021

Aktuality

14

Zlín - K příležitosti letošních oslav výročí 17. listopadu se po loňské premiéře budova zlínského klenotu opět rozzáří do barev české trikolóry. Tato velkolepá podívaná nastane přesně v 17:11 za současného přehrání ikonické písně Modlitba pro Martu. Památník Tomáše Bati je navíc na Den boje za svobodu a demokracii otevřen k prohlídkám zdarma po celý den v čase 10:00 – 16:00.

Památník Tomáše Bati nasvícen trikolorou

Zlín - K příležitosti letošních oslav výročí 17. listopadu se po loňské premiéře budova zlínského klenotu opět rozzáří do barev české trikolóry. Tato velkolepá podívaná nastane přesně v 17:11 za současného přehrání ikonické písně Modlitba pro Martu. Památník Tomáše Bati je navíc na Den boje za svobodu a demokracii otevřen k prohlídkám zdarma po celý den v čase 10:00 – 16:00. 

V rámci oslav tohoto významného dne naší historie se stejně jako vloni Baťův Památník zapojí do iniciativy „Díky, že můžem“, která již osmým rokem pořádá oslavy 17. listopadu na Národní třídě. Do letošního ročníku se celkem připojí na pět desítek památek a institucí, a to nejen v České republice. „Na základě loňské zkušenosti a zejména velmi kladné odezvy ze strany laické i odborné veřejnosti jsme se i letos rozhodli připojit k myšlence rozsvítit celorepublikově významné budovy do českých národních barev. Kvůli loňským mimořádným epidemiologickým opatřením se speciální sváteční nasvícení Památníku konalo bez přítomnosti veřejnosti. Věříme, že letos bude situace příznivější a že se na takto jedinečně osvětlený zlínský klenot bude moci přijít podívat co nejvíce lidí. Zároveň je to i výjimečná příležitost pro fotografy zachytit si tuto atraktivní podívanou,“ uvádí za marketing a PR Památníku T. Bati Zuzana Bílá.

Přesný okamžik rozsvícení zlínského architektonického skvostu do trikolóry nastane v 17:11 a souběžně se na místě rozezní z přehrávače píseň Modlitba pro Martu od Marty Kubišové, což ještě více umocní silnou atmosféru. Památník bude takto slavnostně zářit nad městem celý večer až do 23:00. „Ke spolupráci na realizaci tohoto jedinečného nasvícení budovy do národních barev jsme opět oslovili zlínského fotografa a výtvarníka Josefa Řezníčka známého také pod pseudonymem Jsf Abb. Tento umělec je zároveň autorem původního nápadu rozzářit Památník reflektory v barvách trikolóry už v loňském roce,“ doplňuje Zuzana Bílá.

Listopad 89 jsem prožil jako sedmnáctiletý na zlínském revolučním náměstí. 17. 11. je pro mě a celou naši republiku moc důležitý den. Nápad na nasvícení Památníku T. Bati trikolórou mě napadl při jeho focení loni v létě. Naše trikolóra je stejně krásná jako tato čistá zlínská budova. Nádherně se to navzájem doplňuje i symbolicky. Byl jsem potom moc rád, jak dopadla realizace s pomocí Mariana Cekoty a týmu z Baťova Památníku, za což jim děkuji. Už vloni jsme k tomu pustili Modlitbu pro Martu“ a doteď mi běhá mráz po zádech z toho zážitku,“ osvětluje Josef Řezníček.

Na výročí 17. listopadu, který letos vychází na středu, mohou návštěvníci využít v Památníku Tomáše Bati den otevřených dveří se vstupem zdarma od 10:00 do 16:00.

Více informací se dočtete na webu www.pamatnikbata.eu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru