Česky

Česky

English

menu
zavřít

Běžná údržba i rekonstrukce. Město investovalo do dětských hřišť

14. 1. 2021

Aktuality

24

Zlín – Magistrát města Zlína pečuje ve Zlíně a jeho místních částech o 250 dětských hřišť.

Hřiště v Chlumu obohatila pyramida

Zlín – Magistrát města Zlína pečuje ve Zlíně a jeho místních částech o 250 dětských hřišť. I přes nepříznivé období a omezení realizace investičních akcí se mu v loňském roce podařilo hned několik z nich zrekonstruovat, a kromě toho pravidelnou údržbou zajišťovat jejich funkčnost a bezpečnost.

Rekonstrukci si vloni vyžádalo několik dětských hřišť. Obnovy se dočkalo dětské hřiště ve čtvrti Mokrá, za kterou město zaplatilo přes 400 tisíc Kč. Na 183 tisíc Kč pak přišla rekonstrukce horolezecké stěny včetně bezpečné dopadové plochy na hřišti na Jižních Svazích. V místní části Lhotka-Chlum bylo hřiště na základě požadavku komise místní části doplněno o oblíbený herní prvek – lanovou pyramidu. Je zhotovena z kvalitních, bezúdržbových materiálů s dlouhou životností a město vyšla na 104 tisíce Kč. V rámci 7. etapy regenerace panelového sídliště byla kompletně proměněna také dvě hřiště v Malenovicích, a to na ulicích Milíčova a Tyršova. Na obou hřištích teď mohou děti využívat moderní atraktivní herní prvky, jako jsou trampolína, kolotoč, bagr na písek, houpací lavice či balanční deska. Součástí hřišť jsou dopadové plochy z lité pryže. Tato hřiště byla financována z dotace i městské pokladny. Město se na nákladech podílelo částkou cca 2,5 milionu Kč.

Vystavěna byla i dvě hřiště, jejichž podobu navrhli sami obyvatelé Zlína, a to v rámci projektů participativního rozpočtu Tvoříme Zlín. Jedná se o dětské hřiště na Letné, které bylo doplněno o skluzavku, houpačku, kreslící tabuli, piškvorky a námořní bitvu, to vše v hodnotě 470 tisíc Kč. Na dětské hřiště na Podhoří byly umístěny dvě trampolíny a dětská lanovka za cenu 338 tisíc Kč.

Investice do modernizace dětských hřišť hrazená z městského rozpočtu se v loňském roce vyšplhala na částku 4 milionů korun. Objem finančních prostředků, který byl potřeba na pravidelnou údržbu a opravy dětských hřišť ve Zlíně, dosáhl výše 3,3 milionu korun,“ vyčíslil náměstek primátora města Zlína Bedřich Landsfeld.

Pravidelnou údržbu dětských hřišť zajišťuje Odbor městské zeleně při Magistrátu města Zlína. Kromě obměny či opravy poškozených herních prvků a dopadových ploch pod atrakcemi k ní patří také úklid, výměna písku v pískovištích nebo vývoz odpadkových košů.

 

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru