Česky

Česky

English

menu
zavřít

Konference Baťův odkaz Evropě se zúčastnili i zástupci města

20. 9. 2019

Aktuality

16

Zlín – Konference Baťův odkaz Evropě, kterou pořádala Univerzita Tomáše Bati společně s nadací Tomáše Bati, proběhla ve středu 18. září v Kongresovém centru ve Zlíně.

vystrizek.jpg

Zlín – Konference Baťův odkaz Evropě, kterou pořádala Univerzita Tomáše Bati společně s nadací Tomáše Bati, proběhla ve středu 18. září v Kongresovém centru ve Zlíně. Konference má dlouho tradici a je vždy zaměřena na konkrétní aktuální téma. Zúčastnilo se jí přes 50 osobností z firemního, akademického a veřejného života, mezi nimiž nechyběl ani primátor Zlína Jiří Korec. Mezi posluchači byl i radní města Pavel Brada.

V letošním roce se konference zaměřila na téma Lidé – výzva pro budoucnost podnikání. V rámci konference, která byla složena z plenárního zasedání v sedmi sekcích, tak měli účastníci jedinečnou příležitost se setkat a probrat téma lidských zdrojů v podnikání. Inspirace byla jasná. Baťovská filozofie práce s lidmi. Debata se vedla taktéž o strategickém rozvoji města a kraje. K tomu tématu přispěl i primátor Zlína Jiří Korec: „Řešíme budoucnost a strategii města. Chceme, aby se Zlín stal moderním městem, ve kterém budou mladí lidé rádi zůstávat, nebo se do něj stěhovat. Po provedení analýz se však vracíme k principům, které tady zavedla rodina Baťů. Musí být kladen důraz na vzdělání, bydlení i kreativní průmysl.“

Konference se zúčastnili významné osobnosti podnikatelské i akademické sféry. Plenární zasedání moderoval profesor Petr Sáha, emeritní rektor Univerzity Tomáše Bati.    Řečníky pak byli Libor Láznička, jednatel Continental Barum, Jiří Rosenfeld, generální ředitel Slováckých strojíren, Milan Zelený, profesor UTB ve Zlíně a Fordham University v New Yorku, Mojmír Hampl bývalý viceguvernér ČNB a další. 

Navazující sekce konference se skládaly z témat:

  1. „Moudrý se učí od každého“ (Tomáš Baťa)
  2. Podnikatelské výzvy, lidé a digitální svět
  3. Město a lidé v odkazu Tomáše Bati
  4. Sdílení znalostí, kapacit a nových trendů ve strojírenství

Pro mnoho nynějších podnikatelů je Tomáš Baťa, jeho způsob řízení i přístup k lidem velkou inspirací. V rámci konference se zaměřením na lidi tak nejednou zazněl odkaz na citát Tomáše Bati: „Ptáte se mne, jak jsem vybudoval k velikosti náš závod? Nevybudoval jsem závod, vybudoval jsem člověka a ten vybudoval závod.“

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru