Česky

Česky

English

menu
zavřít

Odpadu přibývá, svoz se přesto daří zajišťovat bez omezení

7. 4. 2020

Aktuality

6

Zlín - Karanténa, zavřené školy, práce z domu. To je jen několik příkladu toho, jak se stát snaží omezovat rychlost šíření koronaviru. Logickým důsledkem je, že domácnosti produkují více odpadu než je běžné...

ts-zlin.jpg

Zlín - Karanténa, zavřené školy, práce z domu. To je jen několik příkladu toho, jak se stát snaží omezovat rychlost šíření koronaviru. Logickým důsledkem je, že domácnosti produkují více odpadu než je běžné. Pohled k popelnicím či hnízdům kontejnerů s tříděným odpadem je výmluvný – mnohdy se tam vrší další odpadky zabalené v pytlích. Tato praxe, která není povolena ani za standardních podmínek, je v tomto období velmi nezodpovědná.

Technickým službám Zlín se daří i přes komplikovanou situaci svoz směsného i tříděného odpadu zvládat. Proti běžné situaci je nyní opadu zhruba o 20 procent více.

„Je to teď naše absolutní priorita. Máme připraveny krizové scénáře, počítající například s vyšší nemocností či nařízenou karanténou v případě našich zaměstnanců, zatím se ale daří vše zajišťovat v plném rozsahu,“ říká ředitel společnosti Jakub Černoch. Zároveň ale dodává, že z velké části je to zásluha odpovědného přístupu pracovníků – nikdo v obtížné situace nehledá úlevy a volno se čerpá jen v nejnutnějších případech.

Svoz odpadu je sám o sobě obtížná práce, nutnost nosit respirátor či roušku její fyzickou náročnost ještě zvyšuje. Navíc musejí mít na paměti, že manipulují s odpadem, v němž může být kontaminovaný materiál,“ popisuje situaci Jakub Černoch. Aby ulice byly i nadále čisté, měli by lidé třídit odpad ještě pečlivěji než v běžném režimu. Sbírání volně položených pytlů s odpadky totiž znatelně zvyšuje riziko nákazy. Jasná pravidla jsou i pro likvidaci roušky – ta musí být zabalena samostatně a až poté uložena do sáčku v koši.

V dokumentech níže naleznete návod, jak nakládat s odpadem v době nouzového stavu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru