Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pozvánka na Tradiční zlínskou pouť

30. 4. 2018

Aktuality

51

Zlín - Když se řekne pouť, málokdo si dnes představí dlouhé a namáhavé putování korunované návštěvou místa způsobem spojeného s postavou...

Kostel sv. Filipa a Jakuba

Zlín - Když se řekne pouť, málokdo si dnes představí dlouhé a namáhavé putování korunované návštěvou místa způsobem spojeného s postavou některého z křesťanských světců. Přesto máme každý rok příležitost „vykonat pouť“ přímo v srdci našeho města: na první květnovou neděli, kdy se ve zlínském kostele sv. Filipa a Jakuba a jeho nejbližším okolí koná poutní slavnost ke cti jeho patronů. Pouť letos připadá na neděli 6. května a je určena jak farníkům, tak nejširší veřejnosti.

Pro místní i přespolní bude zpřístupněn kostel sv. Filipa a Jakuba k organizovaným i individuálním prohlídkám. Bude nabídnuta prohlídka věže, varhan, půdy a zvonů s výkladem průvodců. Vedle tradičních pouťových stánků, bude kolem kostela probíhat doprovodný program pro dospělé (dechová hudba Fryštácká Javořina, cimbálová muzika Paléska, posezení  s harmonikou ve farním klubu Pod Kánoí) i pro děti, pro které budou připraveny různé atrakce, představení historického šermu nebo třeba vystoupení kouzelníka.

Cílem celého dne je přiblížit občanům města i jeho návštěvníkům kostel sv. Filipa a Jakuba jako kulturní památku, jako místo setkávání a prostor pro činnost farnosti a organizací v ní působících.

Stalo se již pravidlem, že v předvečer pouti se v kostele koná zajímavý koncert. Letos v sobotu 5. 5. v 19 hodin vystoupí křesťanská skupina Adorare, jejímiž hosty budou skupina T.S.M.P.S.R. a pěvecký sbor Schóla z místní Církevní základní školy.

Zlínskou pouť podporuje také město Zlín prostřednictvím svého kulturního fondu.

 

TZ pořadatelů

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru