Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pozvánka na vzpomínkovou akci na Tomáše Baťu

8. 7. 2021

Aktuality

6

Zlín – Památník Tomáše Bati ve spolupráci se statutárním městem Zlínem a Nadací Tomáše Bati připravuje pro veřejnost vzpomínkovou akci na Tomáše Baťu.

Zlín bude vzpomínat na Baťu

Zlín – Památník Tomáše Bati ve spolupráci se statutárním městem Zlínem a Nadací Tomáše Bati připravuje pro veřejnost vzpomínkovou akci na Tomáše Baťu. Uskuteční se ve dnech 11. a 12. července 2021 u příležitosti 89. výročí úmrtí zlínského rodáka a jednoho z největších průmyslníků všech dob Tomáše Bati.

Lidé jsou zváni ke vzpomínce do Památníku Tomáše Bati ve Zlíně. Velkým lákadlem této významné události je doprovodná tematická výstava Tomáš Baťa a jeho rodný Zlín na historických fotografiích, která bude oficiálně zahájena v neděli 11. července ve 14 hodin. Úvodního slova se ujme náměstek primátora města Zlína Pavel Stojar.

Kromě výstavy si budou moci příchozí prohlédnout věrnou maketu Baťova letounu Junkers F-13ge a bustu Tomáše Bati. V rámci nedělního dne otevřených dveří mohou návštěvníci využít prodloužené otevírací doby, která začíná v 10 hodin dopoledne a končí 9. hodinou večerní. Přesně v tento čas se Baťův památník slavnostně rozsvítí. O půlhodiny později bude budova uzavřena.

Zájemci mohou přijít do Baťova památníku také v pondělí 12. července, tedy v den kdy Tomáš Baťa před 89 lety tragicky zahynul. Otevřeno bude od 10 do 17:30 hodin. Ve 21 hodin se zlínský klenot opět slavnostně rozzáří.

Po oba dny je vstup zdarma.

Více info: https://pamatnikbata.eu/vzpominkova-akce-na-tomase-batu-v-pamatniku/

Výstava potrvá do 31. července 2021.


 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru