Česky

Česky

English

menu
zavřít

V Památníku T. Bati proběhne setkání úspěšných osobností řídících se baťovským principem podnikání

26. 10. 2021

Aktuality

23

Zlín - V rámci letošního 145. výročí narození Tomáše Bati připravuje Nadace Tomáše Bati ve spolupráci s Památníkem Tomáše Bati odbornou diskuzi s názvem „Fokus Baťa.“...

pamatnik.jpg

Zlín - V rámci letošního 145. výročí narození Tomáše Bati připravuje Nadace Tomáše Bati ve spolupráci s Památníkem Tomáše Bati odbornou diskuzi s názvem „Fokus Baťa.“ Inspirativní setkání úspěšných podnikatelů a význačných osobností zastávajících baťovské myšlenky v praxi se uskuteční na Den vzniku Československa 28. října 2021 od 15:00 do 17:00, a to přímo v ikonickém Památníku T. Bati ve Zlíně.

Projekt „Fokus Baťa“ nabídne ojedinělé diskuzní fórum expertů na téma „Jak mít v současnosti ve firmě ty správné lidi, kteří ji v době krize podrží.“ Divákům se tak naskytne jedinečná příležitost setkat se osobně s úspěšnými lidmi, kteří ve svém profesním, potažmo osobním životě dokazují, že odkaz Baťa je stále platný i v současnosti, a to nejen v podnikání. Na závěr besedy budou mít účastníci také prostor pokládat řečníkům dotazy.

 

„Letošní rok je ve znamení 145. výročí narození Tomáše Bati, a tak jsme si řekli, že by bylo dobré se podělit s veřejností se zkušenostmi lidí, kteří ve své práci využívají podnikatelské principy, jež zavedl Tomáš Baťa. Tomáš Baťa vždycky říkal, že to nejdůležitější ve firmě jsou lidé a jen schopní a vzdělaní lidé mohou firmu vybudovat. I dnešní podnikatelé a manažeři řeší podobné problémy ve svých firmách, jaké řešil před 100 lety Tomáš Baťa. A tak si pojďme povídat o tom, jestli mohou být jeho principy podnikání a styl práce s lidmi inspirací také pro dnešní dobu. Moc se těším na reakce našich hostů,“ přibližuje myšlenku této události ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

Diskutovat budou odborníci z řad businessmanů, ale i zástupci nekomerčního a veřejného sektoru. Těšit se můžete na zvučná jména šesti osobností. O své zkušenosti se podělí primátor města Zlín Jiří Korec, generální ředitel společnosti Fosfa a.s. Ivan Baťka, generální ředitel KOMA Modular s.r.o. Stanislav Martinec, finanční ředitel Baťa a.s. Martin Horsák, zakladatel ALBIXON a.s. Jaroslav Smetana a projektová manažerka Nadace Tomáše Bati Gabriela Končitíková.

„Je neuvěřitelné, jak jsou myšlenky Tomáše Bati nadčasové a stále platné. Tyto myšlenky se propsaly i do podstaty samotného města. Zlín je postavený na zdánlivě utopistické myšlence, že může existovat místo, kde práce a život jsou v souladu. Zlín vždy ztělesňoval českou variantu amerického snu, kde si každý, kdo chce, může splnit svůj sen o uplatnění a úspěchu. S energií překonávající všechny překážky. To vše v klidné atmosféře a s ideálními podmínkami pro rodinný život. Na tento odkaz chceme z pozice města navázat,“ uvádí primátor statutárního města Zlín Jiří Korec.

Tato odborná diskuze bude moderována editorkou a moderátorkou Seznam Zprávy Petrou Krmelovou a ředitelem Nadace T. Bati Pavlem Velevem. Vstupné na akci je 499 Kč a počet míst je omezen. Vstupenky si můžete zakoupit online na www.nadacetomasebati.cz nebo osobně v Infopointu Památníku Tomáše Bati. Veřejnost se bude moci připojit i online prostřednictvím živého vysílání na www.seznamzpravy.cz. Live Stream souběžně poběží také na Facebooku Památníku Tomáše Bati a Nadace Tomáše Bati.

Více informací se dozvíte na www.pamatnikbata.eu

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru