Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín a Kanadu spojuje Tomáš Baťa junior

22. 8. 2018

Aktuality

31

Zlín – Přijel jsem kvůli fenoménu Baťa i za jedinečnou zlínskou architekturou, prohlásil při dnešní návštěvě radnice velvyslanec ČR v Kanadě Pavel Hrnčíř.

Velvyslanec Pavel Hrnčíř s manželkou při návštěvě zlínské radnice

Zlín – Přijel jsem kvůli fenoménu Baťa i za jedinečnou zlínskou architekturou, prohlásil při dnešní návštěvě radnice velvyslanec ČR v Kanadě Pavel Hrnčíř.

Důležitým tématem setkání byly možnosti navázání ekonomických, společenských i sportovních vazeb mezi českými a kanadskými partnery. „Z Kanady určitě zájem je. Podnikatelům z České republiky říkám, že není lehké se uchytit na kanadském trhu, ale kdo to dokáže, otevře si zcela stabilní a seriózní prostředí,“ prohlásil Pavel Hrnčíř.

Primátor Miroslav Adámek hosta podrobně seznámil se situací ve Zlíně. Zmínil mimo jiné i to, že město má s Kanadou historické vazby a díky podnikateli Tomáši Baťovi juniorovi. „Před druhou světovou válkou odjel do Kanady, roce 1942 se stal kanadským občanem a sloužil i v kanadské armádě. Svou firmu řídil z Toronta, kde byl také před deseti roky pochován,“ řekl Miroslav Adámek.

Velvyslanec se velmi zajímal o obnovený Památník Tomáše Bati. Seznámil se nejen s historií, ale projevil zájem i o prohlídku objektu. Památník Tomáše Bati bude otevřen v říjnu tohoto roku.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru