Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín má novou trofej, připomíná Baťův mrakodrap

7. 6. 2024

Aktuality

119

Je z broušeného českého křišťálu, má tvar připomínající zlínský mrakodrap a při pohledu shora se objeví silueta písmene Z evokující název města. Taková je nová trofej, kterou bude statutární město Zlín od letoška udělovat při několika výjimečných příležitostech. Jako první ji získali Roman Herink, držitel Ceny města Zlína za rok 2023, a nový sportovec roku Miroslav Knedla.

„Myšlenka vznikla před rokem po všeobecné shodě na změnu. Jednou z podmínek pro vznik nové trofeje bylo, aby se v ní objevilo písmeno Z, symbolizující název města. Tím nejdůležitějším požadavkem na vzhled ale byl důraz na typický rozměr baťovské architektury 6.15 a jeho násobky. Na návrh Rady města Zlína se budou vyrábět trofeje ve třech rozměrech, podle významu ocenění,“ uvedl primátor Jiří Korec. Dodal, že vedení města šlo při tvorbě nové trofeje především o dodržení konceptu, který se prolíná městem Zlínem. „Kromě rozměru 6.15, podle kterého se baťovské éře stavělo, se jedná o stabilitu, čistotu a jednoduchost linií, které představuje právě Baťův mrakodrap,“ vysvětlil primátor Korec.

Pro držitele Ceny města Zlína je určena trofej s rozměry 6,15 x 24,6 centimetru. Cena pro nositele Ocenění primátora města Zlína a Nejlepšího sportovce města Zlína měří 6,15 x 18,4 centimetru a držitel ocenění Zlínský patriot obdrží trofej s rozměry 6,15 x 12,3 centimetru. Cenu s těmito rozměry bude možné udělovat rovněž při zvláštních příležitostech.

Ručně vyráběná křišťálová trofej vznikla podle návrhu grafičky zlínského magistrátu Silvie Jakubkové v dílnách firmy Preciosa. Skláři potřebovali na výrobu bezmála tři měsíce, vyobrazený text na skle vznikl technikou pískování.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru