Česky

Česky

English

menu
zavřít

Veřejně přístupná dětská hřiště a sportoviště

Zrekonstruovaná hřiště

2018

• Kompletní rekonstrukce hřiště č. 216 na Jižních Svazích pod kostelem. Hřiště je určeno k míčovým hrám jako je volejbal, streetball a malou kopanou. Povrch hřiště tvoří umělý povrch z lité pryže. K hřišti přibyla venkovní posilovna s fitness prvky.

• V Kostelci proběhla regenerace veřejného prostranství podél cyklostezky směr Zlín – Lešná (Kostelec-lázně) – parková plocha. Byl vybudován parčík s herními a posilovacími prvky, lavičkami a výsadbou zeleně. Hřiště č. 457. Prosíme návštěvníky parku, aby nechodili mimo chodníky na travnaté plochy, které jsou čerstvě osety.

• Na Kudlově na hř. č. 393 bylo nově zrealizované hřiště na pétanque.

• Na Jižních Svazích na Valachově žlebu bylo zrekonstruováno hř. č. 127. Byl zde umístěn herní prvek se skluzavkou, kolotoč, pružina a houpačka hnízdo. Travnatá plocha hřiště je čerstvě oseta trávou a zatím uzavřena do první seče.

• V Malenovicích v rámci regenerace sídliště bylo zrealizováno dětské hřiště č. 252 na ul. Husova. Hřiště má moderní herní prvky pro malé i větší děti s venkovními fitness prvky pro dospělé.

2017

20.10.2017

Další hřiště prošlo kompletní rekonstrukcí. Je jím hřiště č. 234 na ul Budovatelská

 

25.8.2017

Na základě hlasování vyhrálo město Zlín nové Rákosníčkovo hřiště. Postaveno je ve čtvrti Obeciny.

 

9.6.2017

Děti ve Zlíně se mohou před začátkem prázdnin těšit na nová hřiště.

Po kompletní rekonstrukci je nově otevřeno hřiště č. 235 na Jižních Svazích ul. Budovatelská.

Nové herní prvky jsou umístěny na hřišti č. 7 na Benešově nábřeží poblíž pizzerie. 

Prosíme návštěvníky hřišť o trpělivost a respektování dočasného zákazu vstupu na plochy, kde se čeká až trávník vyroste. Jedná se o hřiště č. 214 na ul. Slunečná a dokončovací práce také probíhají na hřišti č. 315 na Podhoří u Triomarketu.

2016

13.9.2016

Sportoviště č. 16 na Benešově nábřeží konečně opět slouží veřejnosti! Rekonstrukce stávajícího sportoviště zahrnovala realizaci nového akrylátového povrchu, který je vhodný pro všechny míčové hry (zvláště florbal, volejbal či nohejbal) a jízdu na kole, koloběžkách a kolečkových bruslích. Přejeme Vám příjemné chvíle strávené aktivní hrou na tomto sportovišti. Současně prosíme o pochopení a trpělivost k nově založeným plochám trávníku.

 

7. 9. 2016

Dětské hřiště č. 384 ve Štípě je po rekonstrukci znovu otevřeno! Byly instalovány nové herní prvky jako např. oblíbená dvojtrampolína, síťová věž nebo lanovka, nově byl vybudován také umělý litý pryžový povrch a přibyl také nový mobiliář. Zveme tímto rodiče a děti k návštěvě a přejeme všem příjemné chvíle strávené na tomto hřišti. Současně prosíme o pochopení a trpělivost k dočasným omezením a respektování zákazu vstupu na některé prvky a nově založené plochy trávníku.

 

5. 8. 2016

Na Vysoké mezi na hř. č. 122 vznikla nová venkovní posilovna pro veřejnost. Na hřišti jsou umístěny pokyny pro správné cvičení. Jednotlivé prvky a lavice jsou sestavené tak, aby se na nich daly dělat i ty nejjednodušší protahovací cviky, ale také aby na nich bylo možné provádět i náročná posilovací cvičení. Venkovní posilovna vznikla díky spolupráci města se společností RACIO. Slavnostní zahájení provozu bude ve středu 10. srpna v 17 hodin. Součástí programu bude komentovaná exhibice workoutové skupiny Be a Beast s následným workshopem pro veřejnost.

https://www.zlin.eu/tiskove-zpravy/venkovni-posilovna-najdete-ji-na-vysoke-mezi-6238

31.5.2016

Rekonstrukce stávajícího sportoviště č. 338 na ul. Mokrá I. je u konce. Nově byl vybudován sportovní pryžový povrch a v nejbližších dnech bude instalováno také nové oplocení. Přejeme Vám příjemné chvíle strávené aktivní hrou na tomto nově vybaveném sportovišti určeném pro míčové hry (fotbal, basketbal, volejbal, nohejbal). Dbejte prosím zákazu jízdy na kole a bruslích na tomto sportovišti ať nám nový povrch sportoviště slouží co nejdéle. Současně prosíme o pochopení a trpělivost k dočasným omezením.

 

20.5.2016

V centrálním parku je již veřejnosti zpřístupněno nové třígenerační sportovní hřiště pod širým nebem. Pro děti je tu lanový prvek a atraktivní dvojtrampolína, pro mládež a dospělé workoutové a fitness prvky. Hřiště je zaměřené sportovně a je pro všechny věkové kategorie. I pro malé děti byly zvoleny prvky, které rozvíjí jejich pohybové dovednosti a obratnost. Prvky pro mládež a dospělé jsou určeny k protahovacím a posilovacím cvikům a zvyšování kondice. Na jednotlivých zařízeních jsou umístěny pokyny pro správné cvičení, navíc je možno si zvolit obtížnost cvičení dle vlastní kondice. Hřiště bylo vystavěno díky Oddělení prevence kriminality a sportovišť ve spolupráci s Odborem městské zeleně. Tímto Vás zveme k návštěvě hřiště a přejeme všem příjemné chvíle strávené na tomto hřišti.

https://www.zlin.eu/tiskove-zpravy/nove-hriste-v-centralnim-parku-zve-k-navsteve-6238

 

16.5.2016

Nové a dlouho očekávané dětské hřiště na Příluku je již otevřeno. Na hřiště byly instalovány atraktivní herní prvky jako je např. víceúčelová herní sestava s lezeckou stěnou, terénní skluzavka, houpačka hnízdo či šeptanda, dále také pružinové houpadlo, kreslící tabule či pískoviště. Rovněž byly vybudovány bezpečnostní dopadové plochy z lité pryže. Zveme tímto rodiče a děti k návštěvě hřiště a přejeme všem příjemné chvíle strávené na tomto hřišti. Současně prosíme o pochopení a trpělivost k dočasným omezením.

2015

7.12.2015

Dnes poprvé je možné navštívit nově zrekonstruované dětské hřiště č. 52 v parčíku na ulici Lorencova. V průběhu podzimu byly osazeny nové herní prvky - např. víceúčelová herní sestava se skluzavkou pro děti od šesti let, kolotoč či skupinová houpačka a rovněž byla vybudována nová bezpečnostní dopadová plocha z pryžové štěpky. Současně bylo rekonstruováno menší oplocené hřiště v tomto parčíku, kde jsou na umělé trávě nové herní prvky již pro děti od jednoho roku. Zveme tímto rodiče a děti k návštěvě hřiště a přejeme všem příjemné chvíle strávené na tomto dlouho očekávaném hřišti. V zimních měsících však dbejte zvýšené opatrnosti - při mokru, sněžení a námraze mohou být povrchy, ale i herní prvky a mobiliář velmi nebezpečné. Hrozí uklouznutí či pád.

 

27.11.2015

Rekonstrukce stávajícího sportoviště č. 103 na ul. Zálešná VI a VII zahrnovala realizaci nového asfaltového povrchu a také výměnu oplocení - sportoviště tak konečně zase může plně sloužit veřejnosti. Přejeme Vám příjemné chvíle strávené aktivní hrou na tomto nově zrekonstruovaném sportovišti určeném pro míčové hry (malá kopanál, basketbal, volejbal, nohejbal i tenis) a jízdu na kole a kolečkových bruslích.

 

18.5.2015

Rekonstrukce stávajícího sportoviště č. 197 na ul. Društevní na Jižních Svazích je u konce. Nově byl vybudován sportovní povrch z umělé trávy a také nové oplocení. Přejeme Vám příjemné chvíle strávené aktivní hrou na tomto nově vybaveném sportovišti určeném pro míčové hry (fotbal, basketbal, volejbal, nohejbal). Dbejte prosím zákazu jízdy na kole a bruslích na tomto sportovišti ať nám nový povrch sportoviště slouží co nejdéle.

2014

Na konci roku 2014 byla dokončena rekonstrukce stávajícího dětského hřiště č. 227 na ul. U Trojáku na Jižních Svazích. Nově byla vybudována dopadová bezpečnostní plocha z umělého trávníku a osazeny nové herní prvky (víceúčelová herní sestava se skluzavkou, pískoviště, závěsná houpačka, pružinové houpadlo, lanová sestava a kreslící tabule). Drobné sadové úpravy (založení trávníku a výsadba keřů) budou realizovány na ve vhodném agrotechnickém termínu na jaře příštího roku.

V pátek 23.5.2014 se v odpoledních hodinách otevřou brány zrekonstruovaného dětského hřiště a sportoviště č. 62 na ulici Prostřední na Lesní čtvrti. Zveme tímto rodiče a děti k jeho návštěvě a prosíme o shovívavost a strpení pro plochy trávníku, které se ještě dokončují. Přejeme všem příjemné chvíle strávené na tomto dlouho očekávaném hřišti.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru