Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zálešná, Kúty

Budoucnost Zálešné? Pokračujeme průzkumy.

Vážení občané Zálešné,

Pokud se na Zálešné potkáte během zimních měsíců s mladými lidmi, kteří si prohlížejí jejich ulice a okolí jejich domů, nemáte se čeho obávat. Studenti Fakulty architektury z brněnského VUT budou provádět průzkumy, které naváží na historicky sbírané podklady pro obnovou této čtvrti.

Starší rozhodnutí města vyústilo v roce 2015 v práci Odboru kultury a památkové péče, která shrnula základní výčet problematických okruhů v této čtvrti. V roce 2017 následovalo geodetické zaměření lokality. Nyní bychom chtěli získat podrobnější údaje o jednotlivých domech, využití pozemků a konkrétních požadavcích jejich obyvatel. Po průzkumech budou následovat setkání se samotnými obyvateli Zálešné, na kterých budou informace dále zpřesňovány. Rozhodně není cílem města plánovat obyvatelům jejich město bez jejich vědomí. Zapojení obyvatel je naprosto klíčové.

Cílem snah města je dopracovat se k ideální podobě této čtvrti.  Je zřejmé, že bez kompromisů to nepůjde. Lidé chtějí k jednotlivým stavbám přistavovat, chtějí parkovat stále více aut a přitom nepřijít o zeleň. Území však není nafukovací a bude náročné dobře vyvážit historickou hodnotu a jedinečný charakter staveb s funkčností domů i okolního veřejného prostoru.

O dalších krocích v této problematice budeme informovat na stránkách Magazínu Zlín i v těchto vývěskách a průběžně lze pro komunikaci využít následující kontakty:

- p. Tučka z oddělení prostorového plánování našeho magistrátu (577 630 240, e-mail: ivotucek@zlin.eu),

- kontaktní osoba pro místní část Zálešnou, Kúty – p. Kratochvílovou, sídlící v určené časy v kanceláři v objektu Drofa, místnosti č. 106. (tel. 575 570 766, e-mail: kancelar_zalesna@zlin.eu).

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru