Program

PROGRAM NA ŘÍJEN 2020

PROGRAM NA ŘÍJEN 2020

 

DO 14. 10.

VÝSTAVA -  ŽIVOT ŽENY A VÝTVARNÝ PROJEV

Výstava k životnímu jubileu sochařky, malířky Otilie Demelové Šuterové. Průřez tvorbou zlínské výtvarnice – hlína, žár, akryl, tuš.

otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16 (mimo dny (2. 10., 15. 10., 16. 10.,)

 

1. 10. V 18 HODIN

KONCERT - GERALD CLARK BLUES BAND (JAR/CZ)
Gerard James Clark (JAR) – kytara, zpěv, Jiří Maršíček – kytara, zpěv, Matěj Černý – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí
Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Na kontě má dnes už sedm alb. Jeho akustické afrikánské album Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. Hravost, nakažlivé nadšení, elán, hlas jako Ray Charles jsou nakažlivé ať jste fanoušek blues, rocku nebo jazzu.

Vstupné: 120 Kč, studenti senioři 50 Kč. Možno zakoupit v Alternativě před akcí nebo v Městském informačním a turistickém středisku (přízemí radnice)

 

 

5. 10. V 18 HODIN  -  Z R U Š E N O !!!!

KONCERT ZUŠ HARMONIE – VSTUP VOLNÝ

 

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z R U Š E N O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S OHLEDEM NA VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU A NA NEMOC COVID-19 SE  AKCE S MGR. ROBERTEM ŠLACHTOU DNE 6. 10. 2020   R U Š Í

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6. 10. V 19  HODIN – VSTUP VOLNÝ

DEBATA S plk. v.v. ROBERTEM ŠLACHTOU

Diskuze ke knize 30 let pod přísahou, autor plk. v.v.  Robert Šlachta. Proč se nestal traktoristou, ale elitním policistou ÚOOZ.  Která kauza na níž pracoval byla nejtěžší ? Lituje odchodu od policie ? Co si myslí o současném stavu české společnosti ? Proč napsal knihu na níž spolupracoval s novinářem Josefem Klímou ? A co dělá dnes ?

Součástí akce je možnost si danou knihu zakoupit a nechat si ji od autora podepsat.

 

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S OHLEDEM NA SOUČASNOU EPIDEMIOLOGICKOU SITUACI SE  KONCERT MARTINY TRCHOVÉ A ADAMA KUBÁTA RUŠÍ

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. 10. V 18 HODIN

KONCERT - MARTINA TRCHOVÁ A ADAM KUBÁT – PÍSNĚ ZUZANY NAVAROVÉ

Martina Trchová a Adam Kubát vystupují s písněmi Zuzany Navarové od r. 2009, kdy se rozhodli společně oživit její výjimečný repertoár. Původní záměr vzpomínkových vystoupení přerostl do regulérních koncertů. „Chceme se vždycky dotknout všech období tvorby Navarové – Nerezu, španělských písní s Ivánem Gutiérrezem, samozřejmě její kapely KOA a dopracovali jsme se i ke zhudebněným kainarovkám. Soudě dle ohlasů postrádá Zuzanu a její skladby spousta lidí, tak jsme rádi, že jim je můžeme i v takto komorním, duovém provedení zpřítomnit," říká Martina.  Martina vystupuje jako písničkářka od r. 2000, v poslední dekádě doprovázena Triem, za poslední album Holobyt (2016) obdržela žánrovou cenu Anděl. Adam s dlouholetým spoluhráčem Pavlem Křivákem koncertují též s repertoárem Simona & Garfunkela.

Vstupné: 120 Kč, studenti senioři 50 Kč. Možno zakoupit v Alternativě před akcí nebo v Městském informačním a turistickém středisku (přízemí radnice)

 

 

 

12. 10. V 18 HODIN - ZRUŠENO

KONCERT ZUŠ HARMONIE – VSTUP VOLNÝ

 

14. 10. V 18 HODIN - ZRUŠENO

KONCERT ZUŠ JIŽNÍ SVAHY – VSTUP VOLNÝ

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Z R U Š E N O  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V souvislosti s opatřením vlády se koncert Rudyho Linky, plánovaný na 15. 10. 2020 RUŠÍ.

Peníze za koupené vstupenky se budou vracet po ukončení nouzového stavu v místě, kde jste vstupenku zakoupili (Alternativa – KIZ nebo Městské informační a turistické středisko – přízemí radnice)

Děkujeme za pochopení

 

15. 10 . V 18 HODIN

JAZZOVÝ KONCERT – RUDY LINKA ONE MAN SHOW

"Lidé kteří inspirují, to je motor, který dává životní energii a odvahu jít za svým snem," říká světoobčan Rudy Linka, který sám se za svůj život stal člověkem, který inspiruje. V roce 2020 slaví svoje 60. jubileum. Rudy Linka vás ve své One Man Show provede svým světem s lehkostí a humorem jemu vlastními. To znamená, že vás čeká hudba, projekce fotografií ze soukromého archivu a příběhy s lidmi, kteří Rudyho inspirovali a budou inspirovat  i Vás.

Vstupné:  120 Kč, studenti, senioři 50 (možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

 Termín koncertu Rudyho Linky je předběžně stanoven na 26. 3. 2021. Termín i čas bude upřesněn

 

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z R U Š E N O - V PÁTEK 23. 10. OTEVŘENO DO 22 HODIN – GALERIJNÍ A MUZEJNÍ NOC 2020 - Z R U Š E N O

VZHLEDEM K EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI JE LETOŠNÍ GALERIJNÍ A MUZEJNÍ NOC 2020   Z R U Š E N A

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 PiranhaFilm a Statutární město Zlín Vás zvou na

Festival Neznámá Země Prima ZOOM

24.ročník

SVĚT SE TOČÍ COVID neCOVID!

letos poprvé kompletně online...uuuffffff!

 

VEŠKERÝ PROGRAM PROBÍHÁ NA www.neznamazeme.cz anebo na facebookové stránce festivalu: www.facebook.com/neznamazeme

Už v září jsme podle nástupu druhé vlny coronavirové infekce učinili tato (v danou chvíli riskantní) strategická rozhodnutí:

1)     změníme letošní téma festivalu

2)     hlavní část programu přesuneme do online prostoru s tím, že pokud to bude možné, diváci budou přítomni natáčení jednotlivých bodů programu

3)     cíleně se zaměříme na možnosti, které nám online prostor specificky nabízí

4)     když nemůžeme my do světa, dostaneme svět k nám domů!

 

podoba programu

-     cestovatelský biograf - speciálně vyjednané filmy většinou omezeně pro festivalové diváky, dojednáváme s BONTONfilmem například i film Jany Počtové K2: Vlastní cestou o výstupu Kláry Poláčkové-Kolouchové anebo film Jana Žůrka Connection o největším ženském highlinerovém projektu a další.

-     rozhovory s cestovateli a místními osobnostmi. Dobrodruzi a cestovatelé - spisovatel a poutník Ladislav Zibura, horolezkyně Klára Kolouchová, nejlepší česká highlinerka Anče Kuchařová, dosud nepublikovaný rozhovor s Miloslavem Stinglem, který letos zemřel. Dále vystoupí "extrémní manželé" Adam Záviška a Peggy Marvanová a další. Z osobností zdejšího kraje chceme představit osobnosti jako je sochař Otmar Oliva, spisovatel Jožka Holcman anebo lékař David Rumpík.

-     krátce ze světa: videotelefonáty Čechům a Češkám žijícím ve vzdálených zemích světa. Tušili jste, že v Indii byla nedávno epidemie se smrtností 75%? Že v Mongolsku je počet zemřelých s COVIDem 0 (slovy nula)? Že Srí lanka má od března totální lockdown? Že prezident Mexika slíbil, že odstoupí, pokud se na demonstraci proti němu sejde 100.000 lidí - a když se jich sešlo 380.000 tak prohlásil, že si dělal legraci?

-     festivalový běh bude! Natočíme a popíšeme trasu podle GPS a každý si ji může podle vlastního plánu uběhnout. Na festivalovém fcb pak budeme shromažďovat jejich časy. Odměněn bude nejlepší čas + každý finisher dostane malý dárek.

-     foto soutěž - po celý festival poběží fotosoutěž

-     každý den běží jednodenní soutěže vázané k danému programu.

-     ceny věnovalo Nakladatelství JOTA a dále NorskaModa.cz, značka Devold, PrimaZOOO, srdcaři.cz a PiranhaFilm

prozatímní statistika:

- celková stopáž speciálně natočeného a vyrobeného festivalového programu je 595 minut, tedy necelých deset hodin! K tomu připočítejte dalších 480 minut (8 hodin) natočených filmů! Celkem tedy 18 hodin!!! (například seriál Nahoru a dolů Balkánem s Adamem Ondrou má 3 hodiny a točil se dva roky).

-     celkem pracují a jedou 4 střižny

-     komunikujeme v reálném čase s lidmi na 4 kontinentech

-     propojili jsme se s fcb a web platformami televize Prima, obzvláště Prima CNN a Prima ZOOM a dále webem srdcari.cz a youtube kanálem Hausbot Petra Horkého

-     komunikujeme na platformách ZOOM, Microsoft Teams, facebook, youtube, WhatssApp

-     jedná se o doposud nové a unikátní pojetí (které řeší vlastně každý pořadatel), že celý festival je pojatý i jako sociologická case study, ze které vznikne na půdě UK odborný článek.

 

Případné dotazy rádi zodpovíme:

Petr Horký, tel.: 603 420 274, petr.horky@piranhafilm.cz

Miroslav Náplava, tel.: 603 446 570, naplava@cameraincognita.cz

jsme kdykoli k dispozici nejen na telefonu, ale hlavně online! :-)

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->