Program

PROGRAM NA KVĚTEN 2022

PROGRAM NA KVĚTEN 2022

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DNE 19. 5. 2022 je výstava od 13 hodin UZAVŘENA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

2. 5. v 18 hodin
KONCERT – Matt Woosey kytarový vizionář A THE BLADDERSTONES
(Tomáš Frolík – kytara, Johny Judl – baskytara, Míša Nosek – bicí)

Matt hraje blues, folk a rock. Je hudebníkem, skladatelem a zpěvákem, hraje na akustickou kytaru, elektrickou kytaru a bicí. Celé své mládí byl hluboce ovlivněn tvorbou Led Zeppelin. Toto rané nadšení pro LedZep rychle postoupilo k obdivu těžkých bluesrockových vah, jako jsou Rory Gallagher, Peter Green, Tim Buckley a John Martyn „Vždy jsem miloval způsob, jakým využívali své hlasy jako nástroj", říká Matt a dodává: "Když poslouchám Stevie Ray Vaughana, Roryho Gallaghera nebo Roye Buchanana hrát na elektrickou kytaru, těžko je překonám, k jejich hraní prostě již nemůžu přidat nic objevného. Proto je pro mě hraní blues na akustickou kytaru vynalézavým způsobem, jak se odlišit od ostatních, nejsilnější věcí, kterou mohu osobně v hudbě udělat..."

Woosey začínal v bristolské revivalové skupině Thin Lizzy nazvané "Black Rose", poté hrál v souboru Taxi. V roce 2005 odešel na sólovou dráhu a permanentně hrál a cestoval po celé Británii. Legendární je jeho „nekonečné" turné (neverending tour), kdy odehrál 100 koncertů během 100 dní. Na sólové dráze vydržel až do roku 201, kdy sestavil „The Matt Woosey Band". Opakovaně hrávala v londýnském jazzovém klubu Ronnie Scott a vydala úspěšné album nazvané „On The Waggon".

Tom Robinson Matta popsal jako „vycházející hvězdu roots music s úžasným feelingem", obdobně pozitivně se o něm vyjadřovali i Paul Jones (BBC2) a Tom Robinson (BBC Radio 6). V roce 2015 vystoupil na „Great British Rock & Blues Festival", o rok později absolvoval rozsáhlá turné po Velké Británii, Irsku, Nizozemí, Německu a Švýcarsku. Jeho celoevropská kariéra úspěšně pokračuje i po přestěhování se do Německa...

Vstupné: 120 Kč, studenti, senioři 50 Kč (možno zakoupit v Městském turistickém a informačním středisku – přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 


3. 5. V 18 hodin - vstup volný

KONCERT - ZUŠ Harmonie


4. 5. v 18 hodin – vstup volný

KONCERT ZUŠ Jižní svahy


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  DNE 19. 5. 2022 JE VÝSTAVA OD 13 HODIN UZAVŘENA  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5. 5. – 31. 5.
Výstava – PRÁCI ČEST – 1. máje ve Zlíně/Gottwaldově
VERNISÁŽ V PONDĚLÍ 9. 5. 2022 V 17 HODIN
Na výstavě realizované ve spolupráci se Státním okresním archivem Zlín se dozvíte, jak se proměňovala ideologická náplň oslav, jejich výtvarné pojetí i trasy průvodů a jak spolu vše souviselo.
Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16 (mimo dny 6. 5. do 12 hod., 10. 5. do 12 hod.)

  

 

 

10. 5. v 16 hodin – přednáška pro veřejnost - vstup volný
BAŤOVSKÝ SVĚT – OBRAZY SPOLEČNOSTI V MEZIVÁLEČNÉ ZLÍNSKÉ FILMOVÉ PRODUKCI - Mgr. Jaroslav Pinkas, PhD. – Ústav pro studium totalitních režimů. Filmová tvorba v meziválečném Zlíně dosáhla mimořádné intenzity. Z krátkých „baťovských" filmů prosvítá způsob uvažování o světě a jeho uspořádání a o hodnotách, které by v něm měly zavládnout.

 

 

 

 

11. 5. v 18 hodin – vstup volný
KONCERT ZUŠ Jižní svahy

 

17. 5. v 18 hodin – vstup volný

KONCERT ZUŠ Harmonie


19. 5. v 19 hodin
MÓDNÍ PŘEHLÍDKA – STUDIO 365


20. 5. – otevřeno do 22 hodin - Výstava – PRÁCI ČEST – 1. máje ve Zlíně/Gottwaldově
GALERIJNÍ A MUZEJNÍ NOC - 19 hodin - komentovaná prohlídka – Mgr. Martin Marek (archiv Klečůvka)

 

24. 5. v 18 hodin – vstup volný

KONCERT ZUŠ Harmonie


26. 5. v 18 hodin
KONCERT – Marta Töpferová Latin trio Latinskoamerické & autorské písně

Marta Töpferová – zpěv, cuatro, perkuse
Alejandro Soto Lacoste (Chile) – kytara, 12-strunná kytara, akordeón, klavír, zpěv
Gabo Naas (Argentina) – kytara, mandolína, basa, klarinet, zpěv

Latin trio zpěvačky Marty Töpferové, chilského písničkáře Alejandra Soto Lacoste a argentinského multi-instrumentalisty Gaba Naas se věnuje bohaté tradici latinskoamerických písní. Jejich repertoár se skládá z rytmů a stylů jako chilská cueca, argentinská chacarera a zamba, venezuelské joropo a vals, andské huayno i výběru autorských písní. Ojedinělý sametový hlas Marty Töpferové s vlastním doprovodem na venezuelské cuatro a perkuse spolu s autentickým doprovodem Alejandra Soto Lacoste a Gaba Naase je vskutku kombinace, která přenese posluchače do nevšední a temperamentní hudební krajiny.

Marta Töpferová je jednou z nejzajímavějších zpěvaček a písničkářek své generace. V mládí zpívala osm let klasickou a lidovou hudbu ve sborech v Čechách a ve Spojených státech. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynně španělsky a prosadila se jako osobitá umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. London Times po‐ psal Martu jako „jednu z nejpůvabnějších interpretek lidové hudby Latinské Ameriky". Martin hluboký hlas, lyrické písně a unikátní do‐ provod na čtyřstrunné cuatro a kytaru zaujaly posluchače po celém světě. Etablovala se na hudební scéně v New Yorku a spolupracuje s nejlepšími hudebníky z oblasti latiny, jazzu i vážné hudby a tato zkušenost se odráží v jedinečném stylovém mixu její vlastní tvorby. V roce 2012 se Marta vrátila do Čech a začala psát písně v rodném jazyce inspirované moravským folklórem a slovanskou hudbou pro její nový soubor Milokraj. Kromě autorských textů Marta zhudebnila básně Věry Provazníkové, Jana Zahradníčka a dalších. Dodnes Marta Töpferová vydala devět alb, obsahující převážně její vlastní tvorbu: Tento svět (2017, Moravia Publishing), Reencuentros (2016, Senderos), Milokraj (2013, Animal Music), The Other Shore (2011, World Village), Trova (2009, World Village), Flor Nocturna (2006, World Village), La Marea (2005, World Village), Sueño Verde (2003, Circular Moves) a Homage to Homeland (2002, vlastní produkce). Marta je mezinárodně uznávaná jako jedna z čelních představitelek tzv. worldmusic, procestovala Evropu, USA, Kanadu, Argentinu a Thajsko a objevuje se na významných pódiích jako např. Queen Elisabeth Hall v Londýně, Blue Note v New Yorku nebo Bardentreffen Festival v Norimberku.

Chilský písničkář a multi-instrumentalista Alejandro Soto Lacoste je předním hudebníkem chilské hudební scény. Studoval hru na klavír, kytaru, akordeon a zpěv. Také vystudoval kontrapunkt, harmonii a kompozici s chilským profesorem Fernandem Carrasco, kterému později asistoval s projekty s Filharmonickým orchestrem. Dále se intenzivně věnuje latinskoamerické lidové hudbě a populární písni,

Gabo Naas se narodil v argentinské Patagonii. Jeho hlavní nástroje jsou kytara, zpěv a saxofon, ale také hraje na bolivijské charango, klarinet, housle, basovou kytaru, a buben bombo. V poslední době se zaměřuje se na vokální a kytarový repertoár, který se skládá z jeho úprav tradičních jihoamerických písní, zejména v rytmech jako argentinská chacarera, zamba, chamamé, gato, vals a také andské huayno a carnavalito.

Vstupné: 120 Kč, studenti, senioři 50 Kč (možno zakoupit v Městském turistickém a informačním středisku – přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

 

28. 5. v 17 hodin – SOBOTA – představení knihy – beseda s autory
BAŤOVI FILMAŘI 1927 – 1945 – ZDENĚK POKLUDA – JIŘÍ MADZIA
Kniha přináší řadu nových zjištění, neznámých faktů z roku 1918, o prvních snahách T. Bati proniknout do filmové branže, o společném filmovém podnikání s firmou Evják a mnoho dalších zajímavostí.

Vstupné 70 Kč, studenti, senioři 30 Kč

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)