Program

PROGRAM NA LEDEN 2019

9. 1. – 30. 1.

FMK UTB

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ – DIAS, ELIŠKA, REGÁL

Výstava pedagogů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Vernisáž výstavy ve středu  9. 1. 2019 v 17 hodin

Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16 (mimo dny 11. 1., 25. 1.)

 

10. 1. V 18 HODIN

KONCERT – ROMAN KREJČÍ – KLASICKÁ KYTARA

Tradiční novoroční koncert zlínského rodáka Romana Krejčího. Studoval pod vedením Milana Zelenky a Štěpána Raka, později v německém Lipsku a holandském Maastrichtu u Carla Marchioneho.  Koncertoval v několika evropských zemích. V současnosti působí jako pedagog na hudební akademii Maastricht. Roman Krejčí představí hudbu ze dvora Krále slunce Ludvika XIV. - králův oblíbený kytarista Robert de Visee a největší cembalista té doby Francois Couperin. Dvě skladby romantických autorů ze začátku 19. stol. (Giulio Regondi, Napoleon Coste), skladby z konce 20. stol. (Francis Kleynjans a Roland Dyens) proložené úpravami několika šansonů (Edith Piaf, Jacques Brel, Barbara).

Vstupné: 70 Kč, studenti, senioři 25 Kč (možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice nebo v Alternativě před koncertem)

 

15. 1. V 18 HODIN

KONCERT – ZUŠ Morava – vstup volný

 

16. 1. V 17 HODIN

SEČUÁN OČIMA PETRA VOLDÁNA

Při další cestovatelské besedě s Petrem Voldánem zavítáme do jedné z čínských provincií - do Sečuánu. S dlouholetým rozhlasovým zpravodajem a spolupracovníkem ČT Ostrava se podíváme do západní části Číny, která je - mimo jiné - domovem čaje. Uslyšíte podrobnosti o čajových rituálech i kultuře pití čaje v regionu, odkud se čaj vydal do světa.

Z provincie Sečuán se ale rozšířil i ručně tkaný brokát. Přesvědčíte se, že na unikátních stavech "přibývá" neuvěřitelně pomalu. Ze Sečuánu je ovšem i kuře Kung Pao, Sečuánský pepř a další originality sečuánské kuchyně. Prohlédnete si i sochu největšího sedícího Buddhy na světě náš host vám přiblíží i další zajímavosti ze zákulisí natáčení televizních dokumentů "Postřehy odjinud". Například i tajemnou techniku tzv. "střídání tváří" v klasické části světoznámé sečuánské opery. Navštívíte také jedno ze tří největších nalezišť dinosaurů, tržnice a potkáte i roztomilé "černobílé diplomaty" - pandy velké.

Vstupné: 70 Kč, studenti, senioři 30 (možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

23. 1. V 17 HODIN

CESTOU NECESTOU – CESTOVATELSKÁ BESEDA -  MICHAL ŠTĚPÁNEK - INDIE - DIVOKÁ A NESPOUTANÁ

Cestovatelské besedy v rámci projektu Cestou necestou opět pokračují. Cestovatel Michal Štěpánek, pochází z Valašského Meziříčí, našel v horách a cestování zalíbení. Cestovatelským přednáškám se věnuje už bezmála šest let. Navštívil Slovensko, Srbsko, Černá Hora, Albánie, Slovinsko, Rumunsko, Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Korsika, Gruzie, Kyrgyzstán, Írán, Indie, Turecko.

"Jedna z nejlidnatějších zemí této planety mi doslova vyrazila dech. Je to pozoruhodný svět, kde platí jiné zákony, než na jaké jsme zvyklí. Všechny smysly jedou na plné obrátky...Nikde jinde jsem nezažil tolik barev, vůní, pachů, dobrého jídla, všudypřítomných odpadků a chudoby. Nejprve na chvíli zůstaneme v hlavní metropoli, abychom vzápětí mohli uniknout do ticha majestátného Himálaje. Navštívíme také některá města a vrátíme se spolu prostřednictvím spousty zážitků zpět na ulici mezi místní lidi, jejichž naprostá bezprostřednost mne nepřestávala fascinovat."

bližší informace - Michal Štěpánek, www.stepynacestach.czfb.com/stepynacestach/

Vstupné: 50 Kč, studenti, senioři 30 Kč (možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

30. 1. V 18 HODIN

KONCERT – ZUŠ Jižní svahy – vstup volný

 

Program průběžně aktualizujeme

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky