Česky

Česky

English

menu
zavřít

Občanské stavby

Obchodní centrum Tesco, 2010

Autor : Ing. arch. Richard Turna

Obchodní dům Alfa centrum, který byl postaven začátkem 80. let minulého století, se nachází v atraktivní lokalitě centra města mezi třídou Tomáše Bati a Kvítkovou ulicí. Sídlily v něm maloobchodní prodejny, například drogerie, prodejna nábytku, textilu, potravin a také restaurace. Budova však byla v poměrně špatném technickém stavu, problémy byly se střechou i s prosklenou částí fasády.
Začátkem roku 2010 započala  kompletní rekonstrukce stávajícího objektu, včetně výměny fasádního pláště, součástí byla také stavební úprava přiléhající části podchodu pod jednou z hlavních zlínských ulic. V září téhož roku tak vznikla nová moderní dominanta centra Zlína. Zatraktivnilo se i celé okolí stavby, a to různými parkovými úpravami, úpravami chodníků, části podchodu. Byl vybudován kompletně bezbariérový přístup.
Své služby zákazníkům v objektu nabízí například obchod TESCO Expres, řeznictví, pekařství, prodejny textilu a spotřebního zboží, rychlé občerstvení, vinotéka. Lidé zde najdou i služby v oblasti osobní péče, zdravotnictví a wellness.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru