Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rodinné domy

Rodinný dům Zlín - Kudlov , 2010

Autor : EA architekti s. r. o. | Zdeněk Eichler, Eva Eichlerová

Stavba je situována v jižní lokalitě města Zlína v obci Kudlov–Záhumení a je součástí nově vybudované zástavby pěti rodinných domů. Místo a především okolí je charakteristické výraznou terénní konfigurací s výhledem na Vizovické vrchy Středomoravských Karpat a hustou mírou zalesnění. Parcela domu se nachází v koncové části ulice a má tvar téměř pravidelného obdélníku s rozměry 60 x 30 m. Přístup je z místní komunikace z kratší jižní strany.
Koncepce je založena na kompozici vzájemně podobných prvků – kvádrů, aditivně řazených a využívajících svažitosti terénu. Vnitřní prostory domu jsou definovány vzájemným posunutím hmot. Jednotlivým úrovním jsou přiřazeny funkce – v nejnižší úrovni vstup a garáž, ve střední části jídelna s kuchyní a nejvýše obývací pokoj s navazující klidovou částí. V suterénu se nachází sauna s odpočinkovou místností a technické zázemí. Na úrovni střechy pracovna s terasou.
Dům je založen na železobetonových základových pasech, obvodové zdivo je provedeno z keramických tvárnic, zatepleno kontaktním zateplovacím systémem. Stropní desky jsou železobetonové monolitické. Okna a dveře ve vnějším plášti jsou hliníkové. Obklad fasády je dýhovanými deskami. Základní stavební interiér domu je proveden v přírodní jilmové dýze.

Čerpáno z Archiwebu

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru