Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rodinné domy

Rodinný dům Zlín - Lazy II, 2010

Autor : OK PLAN ARCHITECTS | Libor Chovanec, Luděk Rýzner

Novostavba rodinného domu se nachází v zastavěné části Zlína v ulici Lazy II na pozemku který má nepravidelný půdorys vymezený semknutím dvou komunikací a hranicí sousedního pozemku. Díky terénnímu převýšení byl navržen třípodlažní dům, s jedním patrem zapuštěným do terénu.
Na podzemní podlaží je situováno technické zázemí domu, dva pokoje , kuchyňka, koupelna a šatna. Toto patro je propojeno se zahradou, prostřednictvím dřevěné terasy na kterou navazuje venkovní bazén.
Na prvním nadzemním podlaží je navržen hlavní vstup do domu. Zádveří funguje jako spojovací uzel mezi domem a garáží která je navržena pro dva automobily. Na zádveří navazuje chodba se schodištěm,toaletou a skříňovou šatnou, dále hlavní obytný prostor s kuchyní, jídelnou, spíží. Patro je propojeno prostřednictvím prosklených dveří s venkovním prostorem.
Na druhé nadzemní podlaží je umístěno klidové patro s ložnicí koupelnou, pracovnou, a technickou místností. Chodba a ložnice navazuje na prostornou venkovní terasu.
Dům je navržen v proporcích reflektujících okolní zástavbu. Venkovní i vnitřní materiálové řešení je podřízeno přírodním materiálům, z nichž se nejvíce uplatňují obklady z cedru a cortenu – vnější fasády. V interiéru se nejvíce uplatňuje dub, ocelový plech a gletované štukové omítky. Okenní a dveřní otvory jsou navrženy do hliníkových profilů.

Čerpáno z Archiwebu

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru