Česky

Česky

English

menu
zavřít

Akce v oblasti sociální

Rok 2021

Divadelní představení pro seniory

Naše město, tentokrát po roční pauze, uspořádalo bezplatné divadelní představení pro seniory. Tentokrát se herci Městského divadla Zlín představili v komedii Saturnin autora Zdeňka Jirotky.

Představení se konalo v úterý 19. 10. 2021. Představení se, mimo zlínských seniorů, zúčastnili i senioři z obcí Fryšták, Želechovice nad Dřevnicí. Přítomné hosty přivítala šéfka vnějších vztahů Městského divadla Zlín, Blanka Kovandová, náměstek primátora pro oblast sociální, Aleš Dufek a předsedkyně Komise sociální a pro zdravotně postižené, Michaela Blahová. Protože jsme neměli možnost předat ocenění „Zlínský anděl" 2020 Janě Vrubelové, vedoucí denního stacionáře, NADĚJE Zlín, na akci „I senioři umí žít naplno", předala ji tuto cenu vedoucí Odboru sociálních věcí, Radana Dundálková, až zde. Z rukou uvedených představitelů města Zlína převzaly cenu „Zasloužilý senior", za nezištnou práci pro druhé, tři aktivní seniorky, a to paní Anna Ponížilová, paní Alena Lukešová a paní Věra Březíková.

Byli jsme velmi rádi, že naše pozvání na divadelní představení přijala Jana Pobořilová, dlouholetá vedoucí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína a Alena Slováčková, bývalá vedoucí Zlínských klubů seniorů a my jsme jim mohli poděkovat za jejich práci nejen pro seniory.

Divadelní představení mělo velký úspěch, a už teď se těšíme zase za rok.

Zapsala: Soňa Moravcová

I senioři umí žít naplno

Po 2 letech se nám podařilo, díky uklidnění epidemiologické situace, vrátit se k tradici seniorského odpoledne.  Již 11. ročník proběhl v úterý 21. září a netradičně zde byly předány ceny Zasloužilý senior a Zlínský anděl za rok 2020. Všechny přítomné přivítal náměstek pana primátora Aleš Dufek, předsedkyně Komise sociální a pro zdravotně postižené RMZ Michaela Blahová a vedoucí Odboru sociálních věcí Radana Dundálková. Bylo oceněno 5 seniorů - paní Naděžda Čuříková, paní Jarmila Šustková, pan František Zuska, pan Josef Pšenka a pan Jan Trávníček, kterému byla cena předán z důvodu hospitalizace dodatečně v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Následně přišla všechny přítomné potěšit mluveným slovem herečka Městského divadla Helena Čermáková. Zlínského anděla obdržely dvě sociální pracovnice – paní Michaela Stýblová a paní Jana Vrubelová a dvě pracovnice v sociálních službách – paní Pavlína Slouková a paní Hana Božková. Celý program moderoval Martin Pášma. Na závěr vystoupil Karel Kahovec se skupinou George & Beatovens a Viktor Sodoma. Po ukončení koncertu proběhla autogramiáda, která ukázala, že oba uvedení pánové mají stále mnoho fanoušků a obdivovatelů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru