Česky

Česky

English

menu
zavřít

Odbor kultury a památkové péče

Festival dechových orchestrů a folklorních souborů

FEDO 2024

Zlín bude žít dechovkou a folklorem! 21. ročník FEDO je konečně tady!

 

Po dvou letech se ve Zlíně opět uskuteční Mezinárodní festival dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO 2024 jehož pořadatelem je statutární město Zlín. 21.ročník se bude konat v termínu 22.-25.8.2024

 

Během čtyř festivalových dní se Zlín promění v město hudby a stovkám posluchačů a diváků se představí na tisíc hudebníků a mažoretek z tuzemska i zahraničí. Program festivalu začíná již čtvrtečními koncerty na Náměstí Míru od 18.15 hod. Vystoupení zahájí Velký dechový orchestr města Zlína, následovat bude společné představení cimbálové muziky Sylván a uměleckého souboru Hands Dance, jedná se o skupinu slyšících a neslyšících tlumočníků, která se věnuje uměleckému tlumočení do znakového jazyka. Pátek nabídne divákům velmi pestrý program jak tuzemských, tak i zahraničních interpretů, kteří k nám zavítají z Polska, Slovinska, Itálie nebo dalekého Tchaj-wanu. Pokud jde o folklorní část tak mimo českých souborů přijal pozvání i soubor ze Slovenska. Bohatý hudební program doprovodí v parku Komenského večerní posezení u cimbálu. V sobotu v dopoledních hodinách se Zlíňané mohou těšit na společný průvod všech souborů městem, jejichž zástupce na radnici slavnostně přijme pan primátor. Bohatý program na nám. Míru bude v dopoledních hodinách gradovat společným vystoupením orchestrů-Monstrkoncertem. V odpoledním programu se představí tuzemské i zahraniční dechové orchestry včetně mažoretkových skupin a folklorní soubory. V parku Komenského se navečer představí dixielendové orchestry. Poslední den festivalu se přesouvá do Vizovic a Luhačovic.

 

FEDO Zlín 2024 spadá pod záštitu ministra kultury ČR, hejtmana Zlínského kraje a primátora města Zlína.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru