Česky

Česky

English

menu
zavřít

Odbor kultury a památkové péče

Zlínská zrcadla

Multimediální expozice o historii města Zlína

Zlín na rozdíl od jiných měst trpí absencí paměťové instituce, která by prezentovala ucelený přehled o historii města a nezabývala se pouze historií 20. stol. Realizací projektu ve veřejném prostoru v blízkosti nejstarší památky města – zámecké budovy, vznikla volně přístupná expozice vyprávějící poutavou formou historii města a jeho obyvatel.

Hlavním cílem bylo založit zážitkovou, výtvarně hodnotnou a emočně bohatou expozici, spíše než o vystavení artefaktů v ní jde o zpřítomnění emoční podstaty daného místa a jeho historie. Prostřednictvím atraktivních multimédiálních prvků a nových technologií oslovit širokou veřejnost a vzbudit její povědomí o lokální kulturní identitě.

Expozice se skládá ze tří částí:

Line-up expozice

Imersní film:

Spouští se po západu slunce.

Výpovědi (zrcadla v dolní části parku):

Denní mluvené pásmo začíná v 9 hodin ráno, přehraje se vždy jednou se začátkem každé hodiny.

Skladba zvonů hraje dvakrát denně - ráno přesně se začátkem nautického rozbřesku a večer se začátkem nautického soumraku. Přesné časy skladeb naleznete každý týden zde.

Se začátkem astronomického soumraku se následně spouští noční hudebně-světelná kompozice.

Zvuky zvonů a světla zrcadel se obměňují vždy po měsíci. Výjimku tvoří dny letního a zimního slunovratu a jarní a podzimní rozvodennosti, ve kterých hrajeme speciální program.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru