Česky

Česky

English

menu
zavřít

Partnerská města

Altenburg

Údaje o městě Altenburg
Stát: Německo
Vzdálenost: 570 km
Počet obyvatel: 36 000
Poloha: mapa
Rozloha: 44,93 km2
www: www.stadt-altenburg.de
Partnerství od: 1997
(3. 5. 1997 v Altenburgu, 20. 9. 1997 ve Zlíně)
Smlouva o partnerství (česká verze)

Altenburg se nachází 45 km na jih od Lipska, ve východní části spolkové země Durynsko, přímo na hranici se Saskem. Má více než tisíc let starou historii a může se chlubit tím, že si jej za své sídelní město vybírali králové a vévodové. Pro tento účel také postavili hrad; první zmínka o něm pochází z roku 976. V průběhu století byl hradní komplex několikrát přestavěn. Nyní je hrad sídlem hradního muzea a muzea hracích karet, ty jsou totiž pro toto město vedle hradu dalším charakteristickým prvkem. Altenburg je centrem německé produkce hracích karet a místem, kde se zrodila nejoblíbenější německá karetní hra "SKAT".

Ve městě se daří středně velkým firmám různého zaměření a potravinářskému a strojírenskému průmyslu. Z polohy v centrálním Německu vyplývá pro investory řada výhod, např. nižší ceny nemovitostí a nižší mzdy, než jaké jsou v západním Německu.

Přátelské styky s Altenburgem navázalo město Zlín v roce 1976, poté došlo ke stagnaci. V roce 1990 obnovila altenburgská radnice styky se Zlínem, které byly stvrzeny v roce 1997 podepsáním vzájemné smlouvy o spolupráci.

Altenburská radnice, postavená v roce 1562 slavným renesančním architektem Nicolausem Grohmannem, slouží také jako konferenční hala pro radu města a pro různé koncerty.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru