Česky

Česky

English

menu
zavřít

Partnerská města

Sesto San Giovanni

Údaje o městě Sesto San Giovanni
Stát: Itálie
Vzdálenost: 1005 km
Počet obyvatel: 84 000
Rozloha: 11,83 km2
www: http://www.sestosg.net
Partnerství od: 2001
(v Sestu San Giovanni 20. 4. 2001)
Smlouva o partnerství (česká a italská verze)

Sesto San Giovanni se nachází v severní Itálii v Provincii Miláno, na rovinatém území, kterým protéká řeka Lambro. S Milánem je spojeno metrem, vybudovaným již v 60. letech. Ve městě je 61 parků a zahrad.

Z městečka, které bylo v minulém století převážně zemědělské, se stalo město ryze průmyslové a jsou zde zastoupeny téměř všechny sektory. V historii Sesta San Giovanni zastávaly továrny důležitou úlohu, okupovaly až třetinu plochy celého města. Ve dvacátém století se Sesto San Giovanni stalo pátým průmyslovým centrem Itálie. Dříve průmyslové oblasti lze nyní popsat pomocí nových podnikatelských center nebo ekologickými a urbanistickými díly jako jsou např. parky, univerzity, obchodní centra, kanceláře, byty, parkoviště. Místa, která hrála klíčovou roli v historii města, jsou dnes přirozenými muzey. Vzniká Muzeum průmyslu a práce, které sbírá, organizuje a uchovává vzpomínky a hodnoty průmyslového a pracovního Sesta San Giovanni.

Vila Visconti d`Aragona je centrem kulturního života městě. Obsahuje veřejnou knihovnu a pořádají se v ní důležité kulturní akce: výstavy, konference, debaty, estrády a setkání s významnými osobnostmi italského i mezinárodního kulturního života navštěvují ve vile tisíce lidí. Díky Rozvojové agentuře severního Milána Sesto San Giovanni uspělo při hledání cesty z krize, která následovala po zavření velkých továren. V nedávné době byl otevřen LIB, druhý inkubátor pro rozvoj nových firem v oblasti.

Zavěšená věž je novým symbolem Sesta San Giovanni a jeho obchodních aktivit. Jasně představuje obrovské úsilí města procházejícího historickou změnou. Partnerství mezi radnicemi měst Zlín a Sesto San Giovanni bylo oficiálně navázáno v roce 1966, v roce 2001 byla podepsána nová smlouva o partnerství.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru