Česky

Česky

English

menu
zavřít

Partnerská města

Turín

Stát: Itálie
Vzdálenost: 1180 km
Počet obyvatel: 900 990
Rozloha: 130,17 km2
www: www.comune.torino.it
Spolupráce od: 2004

Turín je hlavním městem regionu Piemonte a nachází se na severozápadě Itálie. Nachází se na úpatí Alp, kde se spojují řeka Po a Dora Riparia, v úzkém koridoru Piemontské nížiny.

Turín je městem, které hledí směrem do budoucnosti, vědomo si svého vlastního historického materiálního i kulturního odkazu. Potřeba pravidelného znovuobjevování sebe sama se stala pro Turín osudem. Při pohledu ze vzduchu Turín ukazuje svou vlastní racionalitu: rovné ulice do pravého úhlu, dlouhé třídy lemované stromy, velká náměstí a osvětlené dvory. Odhaluje však také velkolepou přítomnost přírody: čtyři řeky, hory, parky a zahrady, které z něj činí jedno z nejzelenějších měst Evropy.

Antonelliho věž je nejznámějším symbolem Turína. Ještě před několika lety byla největší kamennou budou v Evropě (167,5 m). Věž byla postavena v roce 1863 jako synagoga, potom se stala sídlem Muzea obrození, nyní je sídlem Národního filmového muzea.

Od ledna do prosince je kalendář akcí v Turíně seznamem výtvarných, kulturních, filmových a hudebních akcí a představení. Festivaly, koncerty, trhy, výstavy a spousta přehlídek stíhají jedna druhou: Bienále mladých umělců, Knižní veletrh, Turínský filmový festival, Torino Danza, Salone del Gusto a mnoho dalších atrakcí pro každý vkus i věk.

Nejvýznamnějšími ekonomickými oblastmi jsou automobilový, potravinářský (čokoláda), letecký, stavební a filmový průmysl, dále design, móda a televizní vysílání.

První kontakty mezi Zlínem a Turínem se odehrály na podzim 2003, o rok později byla podepsána dohoda o spolupráci, která je prvním stupněm partnerství mezi našimi městy.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru