Česky

Česky

English

menu
zavřít

Partnerská města

Limbach-Oberfrohna

Údaje o městě Limbach-Oberfrohna
Stát: Německo
Vzdálenost: 522 km
Počet obyvatel: 25 000
Poloha: mapa
Rozloha: 51,06 km2
www: www.limbach-oberfrohna.de
Partnerství od: 1998
(17. 10. 1998)
Smlouva o partnerství (česká verze)

Město leží ve spolkové zemi Sasko, 12 km severozápadně od města Chemnitz. Při procházce městem Limbach-Obefrohna zjistíže, že je jiné než většina saských měst. Nenajdete zde středověké městské jádro, na druhou stranu zde najdete spoustu parků a zahrad a v okolí města zvláštní krajinu s rybníky. Hrad tady ale nechybí, jmenuje se Wolkenburg a je jednou z hlavních atrakcí města. První zmínka o něm pochází z roku 1241. Byl postaven jako středověký hrad v poslední třetině 12. století. 

V roce 1959 zde bylo založeno ZOO. Nyní zde můžete vidět zhruba 280 zvířat 75 živočisných druhů. Domov zde v roce 2000 našli dva čínští leopardi. Hlavní atrakcí pro děti je Kleintierbauernhof - farma malých zvířat.Pro dnešní Limbach-Oberfrohna je typická různorodost odvětví - ujalo se zpracování kovu, průmysl letecké dopravy, mikromechanika, zpracování dat a služby. Limbach-Obefrohna je jedním z lídrů evropského trhu v produkci úpletů. Partnerské vztahy se Zlínem navázal Limbach-Oberfrohna v roce 1965, potom byly na určitou dobu přerušeny. Aktivně se začaly znovu rozvíjet počátkem srpna 1992, smlouva o partnerství byla zástupci obou měst podepsána v roce 1998.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru