Česky

Česky

English

menu
zavřít

Partnerská města

Möhlin

Údaje o městě Möhlin
Stát: Švýcarsko
Vzdálenost: 1030 km
Počet obyvatel: 10 909
Poloha: mapa
Rozloha: 18,79 km2
www: www.moehlin.ch
Partnerství od: 2017
(27. 5. 2017 ve Zlíně)
smlouva o partnerství (česká a Švýcarská verze)

Möhlin je město v okrese Rheinfelden, rozkládá se podél řeky Möhlinbach v Aargau ve Švýcarsku. V roce 1932 zde firma Baťa otevřela svou továrnu. Výstavba továrních budov a okolních obytných prostor byla inspirována původním urbanismem města Zlína v Československu. Möhlin má rozlohu 18,79 kilometrů čtverečních. Většina obyvatel kraje hovoří německy, italština je druhým nejčastějším jazykem.

Obě města spojují historická pouta. Ta byla vytvořena rozvojem firmy Baťa a stvrzena tragickým úmrtím Tomáše Bati při jeho letu na otevírání nové pobočky v Möhlinu v roce 1932.

Boty se začaly v Möhlinu vyrábět téhož roku a produkce tam vydržela až do roku 1990. Z továrních budov se stal ''Baťa Park'', který je z části památkově chráněný. V současné době města spojují společné přístupy k nalezení nové dynamiky týkající se nejen roviny ekonomické, sociální a vzdělávací, ale i kulturní.

Oficiální podpis smlouvy o partnerství se uskutečnil 27. května 2017 v Baťově vile ve Zlíně při příležitosti Švýcarsko - české slavnosti. Kromě podpisu smlouvy došlo také k výměně cenných městských artefaktů. Starosta Möhlinu obdržel od primátora Miroslava Adámka symbolický klíč od zlínských městských bran. Na oplátku obdržel od starosty města Möhlin Fredy Böhniho prapor města Möhlin.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru