Česky

Česky

English

menu
zavřít

Projekty v realizaci

Podpora integrace držitelů dočasné ochrany v ORP Zlín II

                                                     

 

Cíl a popis projektu

Cílem projektu je pomoc a podpora osobám, které jsou držiteli dočasné ochrany, ke snazší integraci do majoritní společnosti. Aktivity projektu se zaměřují nejen na samotnou integraci, ale také na řešení problémů, které se s integrací do majoritní společnosti pojí. Hlavní cílovou skupinou jsou děti, mladiství a dospělí z Ukrajiny. V rámci realizace projektu budou realizovány následující aktivity: vyhledávání osob z CS a práce s ní, koordinace humanitární pomoci a podpory CS, pomoc se zajištěním ubytování, zaměstnání aj., poskytování informací CS, základní jazykové kurzy českého jazyka, přímá asistence na úřadech, u lékařů aj., aktivizační aktivity, mimoškolní aktivity, společné aktivity zaměřené na vzájemné setkávání s majoritní společností a odborná poradenství.

Realizace projektu: 1. 1. 2024 - 31. 12. 2024

Realizátor projektu: Statutární město Zlín

Rozpočet projektu: 2 443 101 Kč

Projekt je spolufinancován z prostředků Ministerstva vnitra ČR na projekty obcí na podporu integrace držitelů dočasné ochrany na lokální úrovni v roce 2024. Zdrojem financování aktivit je UNHCR.

Subjekty zapojené v projektu:

  • Centrum Inspirace, z.ú.
  • Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru