Česky

Česky

English

menu
zavřít

Projekty ukončené

Bezbariérové řešení komunikace pěší podél silnice I/49, 1. část

Charakteristika akce: Stávající chodník podél silnice I/49 v centru Zlína vykazuje řadu destrukcí povrchu, bezbariérový přístup není zajištěn, šikmé parkování je řešeno nevhodně s ohledem na bezpečnost chodců, regionální autobusy zastavují na zastávce Divadelní přímo v jízdním pruhu vozovky. V rámci akce bude rekonstruován oboustranný chodník v délce 593,5 m vč. zajištění bezbariérového zpřístupnění, bude vybudován záliv na zastávce Divadelní, zastávka bude bezbariérově zpřístupněna, s ohledem na bezpečnost chodců bude usměrněno parkování, pohyb cyklistů bude vyčleněn do samostatného pruhu cyklostezky.

Hlavním cílem projektu je plné zpřístupnění řešeného úseku pěší komunikace podél silnice I/49 v centru Zlína osobám s omezenými schopnostmi pohybu a orientace a také zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy v řešené lokalitě. Realizace projektu významně přispěje k naplnění připravovaného uceleného konceptu „Bezbariérová trasa Zlín centrum".

Harmonogram realizace: 3 - 7/2014

Náklady stavební části: 7 163 886 Kč
Dotace SFDI: 1 733 000 Kč

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru