Štípa

Na základě vydání preventivního opatření Krizového štábu města Zlína je od 1. 3. 2021 kancelář místní části uzavřena. Pracovníka kanceláře místní části je možno kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

Úřední hodiny v místní části Štípa
Pracovníci na údržbu (tzv. cestáři)
Vývěsní skříňky
Zápisy a úkoly ze setkání s občany
Jmenovaní členové ZMZ
Hlášení místního rozhlasu
Plán zimní údržby
Komise MČ
Víceúčelový objekt - sál k pronájmu
Přeložka kabelů nízkého napětí a chodník v ul. Zámecká mezi č.p. 333 až 445
Měření rychlosti v ul. Ve Žlebech

Mimořádné změny úředních hodin

Kancelář místní části Štípa bude 27. - 28. 4. 2021 uzavřena.

Informace o místní části

Mapa místní části ŠtípaMístní část Štípa leží severovýchodně od centra Zlína ve vzdálenosti cca 7 km v nadmořské výšce 270 m, v jihozápadní části Hostýnských vrchů. Katastrální území má rozlohu 690 ha. V místní části je 631 čísel popisných (k 22. 1. 2013) a 1788 obyvatel k 31. 12. 2015. Štípu tvoří starší Hrubá Štípa (s Horním a Dolním koncem a Výpustou). Na západě sousedí k. ú. Štípa s k. ú. Kostelec, na jihu s k. ú. Zlín, na východě s k. ú. Hvozdná a Velíková a na severu s k. ú. Lukov. První zmínka o Štípě pochází z r. 1391.

Dnešní zástavba je tvořena ulicovou zástavbou.

Na okrajích původní zástavby byla postupně povolována výstavba nová, která již ne zcela navazovala na charakter původní zástavby. Jedná se především o výstavbu na západním okraji místní části a dále v lokalitě na jihovýchodním okraji. Zásahy do výstavby z let minulých se ze sídelního útvaru Štípa stal satelit města Zlína. 

1. Památky

2. Kultura, vzdělávání, sportovní vyžití, volný čas
    Spolky a organizace
    Místní zvyky

3. Potoky

4. Doprava

linky MHD: (odkaz na internetové stránky)

5. Vodovod

6. Kanalizace

7. Plynofikace

8. Radiokomunikace, telekomunikace

9. Elektrifikace

10. Pojmenování ulic

11. Místní rozhlas

Fotogalerie místní části Štípa

Občanské centrum Štípa - Kancelář místní části Štípa, Zlínské kluby seniorů - klub seniorů, Krajská knihovna Františka Bartoše - knihovna Štípa (autor: MMZ, OKP) Štípa Mariánské náměstí Mariánské náměstí - kašna Štípa - hřbitovní kaple Štípa - kostel Štípa - hřbitov Štípa - větrný mlýn Mariánské náměstí Mariánské náměstí - kostel dětské hřiště dětské hřiště u školy ZOO Lešná - hl. vstup   +  Městská policie Zlín - okrsek Štípa Základní škola Budova MŠ

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)