Česky

Česky

English

menu
zavřít

Programové období 2014 - 2020

Bezbariérové řešení komunikace pěší podél silnice I/49, 2. část

Charakteristika akce: Stávající chodník podél silnice I/49 v řešené lokalitě v centru Zlína vykazuje řadu povrchových nerovností, bezbariérový přístup není zajištěn, chybí signální, vodící a varovné pásy, bezbariérové přístupy na přechody pro chodce jsou řešeny nevhodně. V rámci akce bude rekonstruován chodník podél silnice I/49 mezi ul. Osvoboditelů a Školní, chodník bude bezbariérově upraven včetně přechodů pro chodce.

Hlavním cílem projektu je plné zpřístupnění řešeného úseku pěší komunikace podél silnice I/49 v centru Zlína osobám s omezenými schopnostmi pohybu a orientace a také zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy v řešené lokalitě. Realizace projektu významně přispěje k naplnění připravovaného uceleného konceptu „Bezbariérová trasa Zlín centrum".

Harmonogram realizace: 10/2014 - 5/2015

Předpokládané celkové náklady: 7 323 000 Kč*
Schválený příspěvek SFDI: 3 131 000 Kč

 * V částce jsou zahrnuty náklady rekonstrukce prostranství po obou stranách komunikace v řešeném úseku. Dotačně je projekt rozdělen, severní část je řešena v rámci projektu "Městská obslužná cyklistická stezka, úsek podél náměstí Míru".

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru